ÖSSZEFOGÁS A MAGYAR FUTBALLÉRT!
k 2008.02.13. 16:34
Mint ahogy azt korábban ígértük, folyamatosan beszámolunk azon csapatok szurkolóinak törekvéseiről, akiket gazdasági és politikai érdekek mentén akarnak tönkre tenni. Soha nem lehet tudni, hogy ki lesz a következő, és úgy véljük, összefogással elérhetjük, hogy a mindig és kizárólag csak a pályán dőlhessen el, hogy hol életképes a foci, és hol nem. Kérjük tagjainkat, és az oldal olvasóit, hogy támogassák az alábbi csapatok szurkolóink törekveséit, és ha lehetőségük van, vegyenek részt az általuk hirdetett akciókban, vagy legalább biztosítsák, őket együttérzésükről. Sokszor egy jó szó is új erőt adhat a harcban. A heti fejlemények olvasásához katt ide.
Emléksálat készíttetett a Brigade Sopron elnevezésű szurkolói csoport, miután a 2005-ben Magyar Kupa-győzelmet arató FC Sopron megszűnt létezni A sál piros, illetve fekete színű: egyszerre emlékeztet a gárda dicső korszakára és persze arra, hogy a klub majd három év leforgása alatt a lassú és módszeres kivéreztetés következtében összeomlott.


Tatabánya:
Nyílt levél Bencsik Jánosnak
Tisztelt Bencsik János Úr!
Először is köszönjük, hogy megtisztelő levelével figyelmét az utóbbi napokban a különböző helyi és országos sajtóorgánumokban többször feltűnő, érezhetően sok ember érdeklődését felkeltető tatabányai futballhelyzettel kapcsolatban ránk irányította.
Mindenképpen szeretnénk leszögezni, hogy levelünk az utolsó ebben a témában, a továbbiakban nem kívánunk céltalannak látszó üzengetésekbe belemenni, melynek csak a félreértés és mellébeszélés lehet a következménye.
Kérem engedje meg, hogy végső álláspontunkat néhány szóban ismertessük!
Azt gondoljuk, a jelenlegi helyzet felszínes ismeretének tűnik csupán, ha a „világítás-problémát” csak az utóbbi néhány hónap fókuszából vizsgálja meg. Rendelkezésünkre álló – igaz, csekély számú - információkból úgy értesültünk, hogy a Városvezetés elkötelezett a tulajdonában álló sportlétesítmény fenntartása és fejlesztése iránt. Ennek következtében a stadion megszépült, a futópálya is magas színvonalon segíti már az atléták további generációinak fejlődési lehetőségeit.
Tudomásunk szerint a villanyvilágítás kiépítésének szükségessége nem a 2007-es évben lett köztudomású, hanem már az előző években is minden felelős döntéshozó rendelkezett a szükséges információkkal. Azért fontos a 2007-es évet, illetve 2007. december 31-ét említeni, mert ez már a harmadik időpont volt, melyet az MLSZ megszabott az építkezés befejezésének határidejeként.
Sajnáljuk, hogy olyan érvet hoz fel a furcsa módon elvetett építkezés magyarázatára, mely szerint kevesen járnak mérkőzésekre, és felesleges lenne a beruházás. Nem tudjuk, hogy az Ön által többször említett utánpótlás-csapatok 200 játékosa, valamint az atléták mennyire érzik magukat feleslegesnek, de szerintünk ez a beruházás az ő helyzetüket és edzési lehetőségeiket is pozitív irányban befolyásolná (hisz ne feledjük, a sportpályát nem csak az élvonalbeli labdarúgócsapat használja). Ugyanis bármilyen meglepő, azért hagyják el a Clubot a saját nevelésű játékosok és edzők, mert az alapvető követelmények sincsenek meg arra, hogy a Clubban fejlődjenek és megvalósíthassák álmaikat. Az első csapatba kerülést. Mivel nincsenek meg a feltételek, nincsenek saját nevelésű játékosaink, minden évben újra kell építeni a csapatot, a színvonalat nehéz tartani. Így nehéz nézőcsalogató mérkőzéseket játszani, mely magával ragadna akár ötezer nézőt meccsenként. Azért még így is a 2006/2007-es szezonban - tudjuk, ebben az évben az utolsó meccseken maradt bent a Csapat - 29 200 ember látogatott ki a hazai mérkőzésekre. Ez 2080-as átlag nézőszámot jelent (megelőzve ezzel az NB1 hat csapatát).
Vegyük az Ön által felvetett lehetőséget, és osszuk el a 150 millió forintot ezzel a 29 200 emberrel. Ez 5200 Ft/fő. A felvetés komolyságát megérezve engedje meg, hogy a szurkolók nevében felajánljam ezt az 5200 Forintot az Önkormányzat tulajdonában álló ingatlan fejlesztésére. Aztán, ha nem tetszik valami ennek a 29 200 embernek, akkor mégsem adja oda a pénzt.
Ismerős lenne a helyzet…
Nem tisztünk megvédeni a Club-vezetést, de kérjük, amennyiben tudomása van arról, hogy az NB1 legalacsonyabb költségvetésű Clubjánál bármiféle pénzügyi visszaélés történt az Ön felügyelete alatt, a megfelelő fórumokon tegyen feljelentést!
Engedje meg, hogy utolsó sorainkban felhívjuk a figyelmet arra, hogy az 1910-ben alapított FC Tatabánya, a „Bányász” az elmúlt 98 évben nagyon sok ember örömét jelentette és jelenti ma is. Kérjük továbbá egy olyan hosszú távú koncepció kialakítását, amely lehetőséget teremt a Csapat segítségével Tatabánya városának arra, hogy kitörjön a szürkeségből és büszkévé tegye a város lakóit! Büszkévé, hogy itt laknak, ennek a Csapatnak szurkolnak és tartoznak valahova.
Turul Ultrái
Szeged:
- Hétfő délelőtt telefonon látszólag kompetens tárgyalásra hívtak bennünket Dr. Szentgyörgyi Pál Alpolgármester Úr, Pistrui László Úr a SZEVIÉP és a Szeged Labdarúgó Klub Kft. valamint Kővári Árpád Úr a Tisza Volán SC elnöke részvételével.
A megbeszélés szerdán 16 órára volt kitűzve a SZEVIÉP székházba ahová Dr. Szentgyörgyi Pál Alpolgármester Úr nem jött el és ki sem mentette magát, számunkra egyértelműsítve városunk vezetése nem óhajt párbeszédett folyatatni labdarúgást kedvelő lakosaival. Megbeszélés helyett a SZEVIÉP cégcsoport álláspontját ismertette Pistrui Úr , melynek lényege nincs szándékukban a szegedi labdarúgást fejleszteni, hosszútávon működtetni, Őt érzelmei, érdekei más sportágakhoz kötik. Ezúton is szeretnénk megköszöni Pistrui Úrnak az őszinteséget, és az általa teremtett konstruktivitást, mellyel az utóbbi időben kevésszer találkoztunk.
- Csütörtökön megtudtuk: városunk jegyzője - jogosan - elutasította kérdőívünk hitelesítését, a formai hibáért a labdarúgás minden hívétől elnézést kérünk. A hitelesítés elutasítása magyarázatot adott Dr. Szentgyörgyi Pál Úr előző napi távol maradására is.
- Pénteken azaz a mai nap újra fogalmazva ismét beadtuk kezdeményezésünket.
- A héten felmerült a legközelebbi önkormányzati ülés időpontjában a városháza előtti demonstráció lehetősége is, mivel Szeged város tisztségviselői tárgyalásokra irányuló kezdeményezéseinket nem veszik figyelembe. A tüntetésről most még lemondtunk, egyrészről azért, hogy a képviselő úrak nyugodtan tudják megtárgyalni 2008 költségvetését, másrészről még bízunk vezetőink politikai bölcsességében kérseinkről, követeléseinkről a tárgyalások megkezdésében.
- Szólnunk kell arról is, hogy egyre nagyobb rajtunk a politikai nyomás. Vitánk a baloldali város vezetéssel van, amit más politikai erők ki szeretnének használni. Ezért egyértelműsíteni szeretnénk, hogy a sportot ezen belül a labdarúgást politika mentesnek tartjuk, ezt bizonyítja, hogy szurkolói csoportunk vezetésében két-két job ill. baloldali érzelmű ember tud együtt dolgozni a legnagyobb egyetértésben és barátságban a sportágért.
- A tájékoztatás és az esetleges jobb komunikáció érdekében és az érintettség okán is ezen írást eljuttatjuk Dr. Szentgyörgyi Pál Úrnak és Pistrui László Úrnak.
Szeged, 2008. február 08.
"Együtt a Szegedi Labdarúgásért" szurkolói csoport nevében Balog Zoltán, Dobó Csaba, Hüvös Gábor, Nógrádi Tibor.
Tegnap az Oktatási, Közművelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság - Németh Szilárd sporttanácsnok előterjesztésében - úgy döntött, hogy a Csepel SC Alapítvány ingatlanjait érintő kerületi szabályozási terv (KSZT) ügyében helyi népszavazást kezdeményez Tóth Mihály polgármesternél.
Németh Szilárd lapunknak azt mondta, azért készítette el javaslatát „rohamtempóban”, mert végleg bebizonyosodott, hogy nagyon előrehaladott állapotba került a sporttelep lenyúlása. Tegnap ismét kikérte a Béke téri (központi sporttelep) ingatlan földhivatali dokumentumait, s legnagyobb meglepetésére egy 2008. február 4-i széljegyen az egyik kereskedelmi bank jelzálog- és vételi jogának bejegyzését találta. Ekkor döntött az ügyben a helyi népszavazás kezdeményezéséről. Nagyon biztatónak találja, hogy előterjesztését – ami bár nem kis ellenállást váltott ki az MSZP-s bizottsági tagokból - a bizottság a végén mégis megszavazta. Így a helyi népszavazásról szóló kerület rendelet értelmében a végleges döntést – a népszavazás megtartásáról, annak időpontjáról - a képviselő-testületnek kell kimondania február 21-én.
A népszavazási kérdés a következő lenne:
Egyetért-e Ön azzal, hogy Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata Képviselő-testülete a Csepel SC Alapítvány Béke téri (HRSZ 201861/2) és Kis-Duna-parti (HRSZ 209956 és HRSZ 209951/4) ingatlanjain kizárólag sportcélú fejlesztést (verseny-, (verseny-, szabadidő-, diák- és parasport, illetve utánpótlás nevelés) tartalmazó kerületi szabályozási tervről alkosson helyi rendeletet?
A sporttanácsnok már tavaly nyár eleje óta több előterjesztésével próbálta azt elérni, amiről most közvetlenül Csepel választópolgárai kezébe kerülhet a döntés. Németh véleménye, hogy a kerületi szabályozási terv az egyetlen, de nagyon is erős eszköze az önkormányzatnak. Az, hogy él-e vele, vagy a „befektetők” kénye-kedve szerint, velük összejátszva születik meg a szabályozási terv, most még Tóth Mihály polgármester és az abszolút többségben lévő MSZP-SZDSZ koalíció felelőssége. „Ettől a felelőségtől csak úgy tudnak megszabadulni, ha kiírják a helyi népszavazást, ami persze kockázat is számukra, mert a csepeliek nem hagynák a százéves sportklub vagyonát lenyúlni.” –érvel Németh. Arra kérdésünkre, hogy miért javasolja, hogy a Kis-Duna-parti evezős és kajak-kenu telepről is népszavazás döntsön, azt felelte, abból, hogy bevallottan „egy gazdasági egységként” kezelik az ingatlanokat, már jól kitapintható: az elv- és üzlettársak ezekre is kivetették hálójukat. Úgy látszik a tavalyi Kis-Duna-parti „lakóparti” fiaskó nem vette el a kedvüket a „befektetőknek”.
Az ülésen a szocialisták információ hiányra, a szerintük ellentmondó hírek tisztázására, a bele nem szólás elvére, az eladósodott önkormányzatra hivatkozva nem szavazták meg a kezdeményezést. „Minden esetre érdekes, hogy a Csepel SC megmentésére nincs pénz, a polgármesteri hivatal „21. századi, európai formátumú” átépítésére van. Nemrég, még hazudozónak tituláltak, mert felhívtam a közvélemény figyelmét a 3 milliárdos költségvetési hiányra, tegnap pedig Zanati Béla mindezt beismerve azt mondta, hogy éppen az óriási hiány az oka, hogy nem segít az önkormányzat a Csepel SC-n?” – kommentálta Németh Szilárd sporttanácsnok.
Mottó: „A félkarú rablóktól meg tudjuk védeni a hozzánk lejáró fiatalokat, de a kétkarúaktól már nem.” (Egy csepeli edző így értékelte a csepeli sport helyzetét 2007 nyarán.)
- 1991-ben 10 utód cég, az akkori önkormányzat támogatása mellett megalapítja a Csepel SC Alapítványt.
- 1994-ben csepeli MSZP-s politikusok is bekerülnek az alapítvány kuratóriumába.
- 1998-ban már 360 millió forint köztartozása van a Csepel SC egyesületnek.
- 2000-ben a csepeli önkormányzat MSZP-s vezetésének aktív közreműködésével egy új alapítványba próbálják átjátszani a Csepel SC ingatlanvagyonát. Ezt az ügyészség nem jegyzi be.
- 2000-ben Podolák György MSZP-s országgyűlési képviselő lesz az alapítvány kuratóriumi elnöke.
- 2004-ben olyan előterjesztés kerül a csepeli képviselő-testülete elé, amelyben az önkormányzat átvenné köztulajdonba a Csepel SC vagyonát, s önkormányzati intézményként működtetné tovább. Ennek az előkészítése évekig tartott, de az érintettek legnagyobb meglepetésére az MSZP-s többség ezt leszavazta.
- 2005 elején a Fővárosi Bíróság - a kamatokkal és a késedelmi díjakkal 900 millió Ft-ra emelkedett köztartozása miatt - kimondja, az akkor 93 éves Csepel SC sportegyesület megszüntetését. A szakosztályok egy része jogutód nélküli egyesületekbe és gazdasági társaságokba kényszerül.
- 2005 végén, a választások közeledtével, Podolák György lemond kuratóriumi elnökségéről, s átjátssza az alapítói jogokat egy Belize-szigeteki offshor cég hátterű befektetői csoportnak. Ekkor a „befektetők” emberei és Zanati Béla MSZP-s frakcióvezető ülnek be a kuratóriumba, amelynek elnöke Zárai László felszámoló-biztos lesz. Viszont egyetlen világklasszis sportoló vagy edző sincs a kurátorok között.
- 2007-től a csepeli önkormányzat MSZP- SZDSZ koalíciójának szavazataival felére csökkentik a Csepel SC támogatását. Az alapítvány kuratóriuma elbocsátja munkavállalóinak jelentős részét (köztük a sok mindenről tudó főkönyvelőt), s megkezdi a bérleti szerződések „felülvizsgálatát”.
- 2007 folyamán Németh szilárd sporttanácsnok több javaslatot is készít többek között a nehézatlétikai terem és a reflektorok megmentésére, a támogatás nagyságának visszaállítására, illetve a pekingi olimpiai felkészülés támogatására. Ez utóbbit hosszas huzavona után 2007 szeptemberében elfogadják.
- 2007 tavaszán Zanati Béla is lelép a kuratóriumból.
- 2007 nyarán, Németh Szilárd sporttanácsnok sajtótájékoztatója után Zárai László és Tóth Mihály MSZP-s polgármester tagadják, hogy támogatják a befektetői szándékokat, s kijelentik, hogy a jövőben is csak sporttevékenység lehet a Csepel SC területén.
- 2007. nyarán és őszén Németh Szilárd sporttanácsnok négy alkalommal is kísérletet tesz arra, hogy rendkívüli képviselő-testületi ülésen olyan rendezési tervről alkosson rendeletet az önkormányzat, amely csak sportcélú (verseny-, szabadidő-, diák- és parasport illetve utánpótlás nevelés) fejlesztést engedélyez a Csepel SC területén. A rendelet elkészültéig változtatási tilalmat is javasol elrendelni. Az MSZ frakció mindannyiszor – a sportolókat, edzőket és szurkolókat megalázva – határozatképtelenné teszi az üléseket.
- 2007 szeptemberében a kuratórium a stadion 10 darab reflektorára bontási kérelmet ad be a csepeli önkormányzat építési hatóságához.
- Németh Szilárd sporttanácsnok hatósági jognyilatkozatban foglal állást a bontás ellen, a világítóoszlopok megvédése érdekében.
- 2007 novemberében Zárai László kuratóriumi elnök megbízza az Ecorys Kft.-t, hogy készítse el a befektetési lehetőségeket. Németh Szilárd sporttanácsnok a Csepel újságban megjelent esszéjében áll ki a Csepel SC sportpályájának megvédése mellett, s javaslatot is ad a jövőbeni feladatokra.
- 2007 decemberében Németh Szilárd sporttanácsnok hivatalos levélben fordul az Országgyűlés szakbizottságához, a sportállamtitkárhoz és a sportszervezetekhez a Csepel SC vagyonának megmentése érdekében.
- 2008. január 24-én az Borka-Szász Tamás, az MSZP új frakcióvezetőjének dicsérete mellett és javaslatára, az MSZP-SZDSZ koalíció leveszi napirendről a Németh Szilárd sporttanácsnok által készített „Sportoló Csepel – A 21. kerület sportja a 21. században” című sport- és testnevelési koncepciót. (Ennek elkészítésére a Képviselő-testület egyébként egyhangúlag kérte fel a sporttanácsnokot.)
- 2008. január 31-én a Tóth Mihály polgármester által vezetett gazdasági kabinet ülésén, az Ecorys Kft. prezentációjában elhangzott többek között, hogy a Csepel SC területének 2/3-án befektetéseket, 1/3-án a „lakossági sportolást” támogatnák. Ez magyarul a közel száz éves egyesület versenysportjának likvidálását is jelenti. (Az 1912-ben alapított munkás sportegyesület – az olimpiai pontok tekintetében – a világ 10 legjobbja között foglal helyet.)
Podolák György országgyűlési képviselő ezen az ülésen nem átallotta megjegyezni, hogy „egyesek annyit ártottak az ügynek, hogy egy csepeli vállalkozó sem próbálna meg itt befektetni”. Tehát, szerinte jöhetnek a Belize-iek, vagy más előre „levajazott” offshor cégek.
Szintén árulkodó, hogy a Csepel SC Alapítvány teljes ingatlanvagyonát „egy gazdasági egységként” akarják kezelni. Úgy néz ki, hogy nemcsak a Béke téri központi sporttelep került így veszélybe, de az elv- és üzlettársak már a rendkívül értékes zöldterületen lévő Kis-Duna-parti evezős és kajak-kenu telepre is kivetették hálójukat.
Tóth Mihály polgármester zárszavában kifejtette, hogy a prezentációban bemutatott „fejlesztési elképzeléseket” támogatják a szocialisták, és személy szerint ő is, s a háttérben ehhez készítik azt a rendezési tervet, amit legkésőbb márciusban terjesztenek elő. A dolog érdekessége, hogy gyakorlatilag egy hónap alatt készítik el azt a rendezési tervet, amihez máskor egy-másfél év szükségeltetik.
- 2008. február 4-én a CIB bank Zrt. Jelzálogjogot és vételi jogot jegyeztet be a Csepel SC Alapítvány Béke téri (központi) sporttelepére.
- 2008. február 12-én Németh Szilárd sporttanácsnok kezdeményezésére az Oktatási, Közművelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság helyi népszavazást kezdeményez Tóth Mihály polgármesternél a Csepel SC Alapítvány Béke téri és Kis-Duna-parti ingatlanjait érintő kerületi szabályozási tervről, azért, hogy a fenti ingatlanokon csak sportcélú fejlesztéseket lehessen megvalósítani. A Képviselő-testületnek február 21-én kell döntenie a kiírásról és a népszavazás idejéről.
Csepel.info
|